Marihuana info(!!!to ja nerad!!!)

30. ledna 2009 v 11:31
Maria Johanna, marjánka, maruška, tráva, zelí, Marijuana, buddha, blunt, Mary Jane, grass, weed, smoke, ganja, pot, dope, boo, gage, ju-ju, indian hay, reefer, joint, kif, doobie, spliff, number, giggle-smoke, Acapulco gold, Sensimilla, Skunk, Purple Sensi, ThaiMarihuana je název drogy získané z rostliny Konopí (Cannabis Sativa).
Mnoho uživatelů si tuto jednoletou dvoudomou rostlinu dorůstající výšky až 3 m pěstuje sama. Hlavní psychoaktivní látku THC obsahují rostliny v nestejné koncentraci. Její množství závisí na různých faktorech, např. na klimatických podmínkách, složení půdy, způsobu pěstování... Sklízí se jen samičí rostliny, které se suší.


Nejvíce THC je obsaženo v palicích květů s okvětními listy, které se drtí a zbavují semínek. Spodní listy a stvoly obsahují jen velmi málo THC, proto se zpravidla nezpracovávají. Nadrcené palice zelené barvy smíšené s rozmělněnými listy ( někdy i s kousky větviček a semen ) se balí do cigaretových papírků buď čisté anebo častěji míchané s tabákem - tzv. joint.
Hlavní účinnou látkou v konopí je delta-9-tetrahydrocannabinol.
Konopí obsahuje asi 60 látek ze skupiny tzv cannabinolů.

Aplikace

Nejčastější je kouření vlastnoručně vyrobené cigarety (joint), z dýmky (čilum, šlukovka) nebo vodní dýmky. V případě nouze přichází na řadu kouření z plechovky, z vydlabaného jablka a pod.


Nekouří se stonek ani semena, protože obsahují buď velmi málo, nebo vůbec žádné THC. Dýmky pro kouření marihuany musí být odolnější proti žáru, než dýmky určené ke kouření tabáku. Zatímco tabák sám trvale doutná, konopí stále vyhasíná, takže se musí často zapalovat. Dýmky pro kouření hašiše a hašišového oleje, se nahřívají zespodu.
Marihuanu lze i jíst. THC je rozpustné v alkoholu a tucích a aby nastal žádoucí účinek drogy, před vstupem do organismu musí projít tepelnou úpravou, takže se marihuana různě vaří. Základem většiny receptů je máslo, se kterým pak lze například péct.


Konopí se používá v různých formách:
ganja- ta se připravuje ze sušených vrcholů samičích květenství s vysokým obsahem pryskyřice, droga se slisuje a nechá se několik dnů fermentovat.
bhang- má nejslabší účinky a skládá se z usušených listů samičích květenství sklízených v době květu, buď se kouří nebo se z něj připravuje nápoj spolu s dalšími přísadami. Další možností je zpracování s kořením na pastu, z které se připravuje cukroví.

Účinky

Mezi projevy intoxikace patří rozšířené zornice, zarudlé oči, hlasitý slovní projev, zrychlený tep, kašel, pach potu po spálené trávě, zhoršení paměti na nedávné události, únava, nezájem.
Po dlouhodobějším braní se objevuje ztráta zájmů, váhový úbytek nebo naopak přibývání na váze.

Subjektivní účinky

Účinky THC na lidskou psychiku se mohou značně lišit i při různých příležitostech u jednoho určitého uživatele. Záleží totiž na aktuálním stavu konzumenta a okolí, které ho v danou chvíli obklopuje.

Rizika

Zejména mladší lidé mají tendenci drogy z konopí podcěňovat. Je pravda, že rizika drog z konopí jsou menší než např. u heroinu nebo pervitinu, ale i tak mohou tyto drogy podstatně poškozovat tělesné i duševní zdraví.
- úzkostné a jiné nepříjemné stavy většinou přechodného rázu, objevují se npředvídaně.
- riziko zhoubných nádorů v oblasti dutiny ústní, hltanu a jícnu.
- poruchy paměti, ty spolu s apatií a nezájmem zhoršují školní prospěch nebo přizpůsobení se v práci.
- riziko dopravních nehod. Schopnost řídit motorové vozidlo je zhoršna 24 hodin po vykouření jediné marihuanové cigarety.
- onemocnění dýchacího systému, např. záněty průdušek, zhošování tuberkulózy
- duševní poruchy, zejména u lidí psychicky labilnějších.
- závislost, i když vzniká pomaleji než u některých jiných drog.
- zvláště nebezpečné jsou drogy z konopí pro lidi s nemocným srdcem a vysokým krevním tlakem.
- marihuana také o něco zvyšuje riziko přechodu k jiným návykovým látkám.
- riziko poškození plodu u těhotných žen.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

klikni

tu

Komentáře

1 *Loren_Ladybird* *Loren_Ladybird* | Web | 30. ledna 2009 v 11:39 | Reagovat

Testování na zvířatech? Řiká ti to něco? Prosím, pojď ke mě na blog a podívej se na to video..a neber tohle jako reklamu, řekla bych že životy zvířat jsou důležitější než blacklist...tak prosím přijď!

2 Misuna SB Misuna SB | Web | 30. ledna 2009 v 11:59 | Reagovat

ahoj u me na blogu je testik tak se zapojte diky!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama